Nasıl Başvurabilirim?

Uygulama ve Araştırma Merkezimiz SGK ile yaptığı sözleşme çerçevesinde tüm SGK mensuplarına hizmet vermektedir.

Merkezimizde ilk muayenesi yapılacak hastalarımız internet randevusu sayfamızı kullanarak randevu alabilirler.

Merkezimize ilk kez başvuracak hastalarımızın geldiklerinde ilk olarak hasta kabul bankosuna başvurmaları gerekmektedir.

Kayıt işleminin tamamlanmasından sonra Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Birimimizde hastalarımızın ilk muayeneleri ve radyolojik tetkiklerini gerçekleştirilerek tedavi planlamalarının belirlenmesi ile yapılacak tedavileri için hastane otomasyon sistemimizde sıraya yerleştirilme işlemleri yapılır.

SGK mensubu tüm Çalışan ve Emekli hastalarımız ilk başvurularını TC Kimlik Numaraları ile yapabilirler. Medula sisteminden yapılan sorgulama sonucunda provizyon alınabilen tüm hastalarımız merkezimizde tedavi görebilirler.

Mevzuat gereği, Yeşil Kart sahibi hastalarımızın Merkezimizde tedavi görebilmeleri için 2. basamak sağlık kuruluşlarından sevk aldıktan sonra başvuru yapmaları gerekmektedir. Kaydedilen evraklar her ay başında fatura edildiğinden, sevkli başvuran hastalarımızın tedavileri devam ettiği süre içinde evraklarını her ay başında yenilemeleri gerekmektedir.

Önemli Not: Uygulanan protetik (protez) tedavilerde Merkezimiz tarafından alınan işlem ücreti SGK tarafından karşılanmasına rağmen mevzuat gereği bazı işlem ve malzeme bedellerinin hastalarımız tarafından karşılanması gerekmektedir. Bu sebeple Protetik Diş Tedavisi Birimimizdeki tedavinize başlamadan önce doktorunuzdan detaylı bilgi almanız daha sonra yaşanacak sorunların önüne geçecektir. Ayrıca; tedavi ücreti üzerinden katılım payı alımı uygulaması bulunduğundan, birim sekreterliğinden katılım payı oranları hakkında bilgi edinilmesinde de yarar vardır.

Önemli Not: Mevzuat gereği, ortodontik (tel tedavisi) tedavilerin malzeme bedelleri SGK tarafından karşılanmadığı için hastalarımızın tedavilerine başlamadan önce birim sekreterliğinden malzeme ücretleri konusunda bilgi almaları gerekmektedir.


Bu sayfa Diş Hekimliği Fakültesi tarafından en son 17.03.2021 11:44:34 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM