Nasıl Başvurabilirim?

 

Fakültemizde ilk muayenesini olacak hastalarımız internet randevusu sayfamızı kullanarak randevu alabilirler.

Sistemimizi kullanarak alacağınız randevu “fakültemize ilk kez başvuracak olan hastalarımız için” verilmektedir. Diğer Anabilim Dallarımıza, ilk muayenenizden sonra yönlendirileceksiniz.

Fakültemiz SGK ile yaptığı sözleşme çerçevesinde tüm Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK mensuplarına hizmet vermektedir.

Fakültemize ilk başvuracak hastalarımız için ilk ayak hasta kabul bankosuna başvurmaları ile gerçekleşir.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu tüm Çalışan ve Emekli hastalarımız ilk başvurularını TC Kimlik Numaraları ile yapabilirler. Medula sisteminden yapılan sorgulama sonucunda provizyon alınabilen tüm hastalarımız fakültemizde ücretsiz olarak tedavi görebilirler.

Mevzuat gereği, Yeşil Kart sahibi hastalarımızın Fakültemizde tedavi görebilmeleri için 2. basamak sağlık kuruluşlarından sevk aldıktan sonra başvurmaları gerekmektedir.

Kayıt işleminin tamamlanmasından sonra Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Kliniğimiz'de hastalarımızın ilk muayeneleri ve radyolojik tetkiklerini gerçekleştirilerek tedavi planlamalarının belirlenmesi ile yapılacak tedavileri için hastane otomasyon sistemimizde sıraya yerleştirilme işlemleri gerçekleştirilir.

Kaydedilen evraklar her ay başında fatura edildiğinden, sevkli başvuran hastalarımızın tedavilerini devam ettirdikleri süre içinde evraklarını her ay başında yenilemeleri gerekmektedir.

Önemli Not: Uygulanan protetik (protez) tedavilerinde fakültemiz tarafından alınan işlem ücreti SGK tarafından karşılanmasına rağmen mevzuat gereği bazı işlem ve malzeme bedelleri hastalarımız tarafından karşılanabilmektedir. Bu sebeple protez bölümünde tedavinize başlamadan önce teknik işçilik bedeli hakkında doktorunuzdan detaylı bilgi isterseniz daha sonra yaşanacak sorunların önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca; teknik işçilik bedeli dışında tedavi ücreti üzerinden katılım payı alımı uygulaması bulunduğundan, protez bölüm sekreterliğinden katılım payı oranları hakkında bilgi edinilmesinde yarar vardır.

Önemli Not: Mevzuat gereği Ortodontik tedavilerin malzeme bedelleri SGK tarafından karşılanmadığından hastalarımızın Ortodontik tedavilerine başlamadan önce klinik sekreterliğinden malzeme ücretleri konusunda bilgi almasında yarar vardır.


Bu sayfa Diş Hekimliği Fakültesi tarafından en son 07.03.2019 19:43:58 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM