Dekanın Mesajı

yozkan_dekan.jpg (60 KB)

Köklü bir geçmişe sahip olan Fakültemiz kurulduğu 1962 yılından 2015 yılına kadar Nişantaşı kampüsünde faaliyet göstermiştir. Marmara Üniversitesi'nin Sağlık Kampüsü projesinin tamamlanması üzerine Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2015 yılında Marmara Üniversitesi Başıbüyük Sağlık Kampüsü'ne taşınmıştır. 20.000 m2’lik bir alanda klinikler, ofisler ve dersliklerin bulunduğu ve iç geçişlerle birbirlerine bağlanan 3 ayrı blokta faaliyet gösteren Fakültemiz son teknoloji altyapısı ile Avrupa’nın teknolojik açıdan en donanımlı fakülteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Yeni kampüsümüzde öğrencilerimize çağdaş bir diş hekimliği eğitimi sunmak için en üstün donanıma sahip amfiler, seminer salonları, araştırma laboratuvarı, genel anestezi ameliyathanesi, klinik öncesi eğitim tecrübesinin gerçekçi olması amacıyla öğrencilere tahsis edilen simülasyon laboratuvarları ile eğitim vermekteyiz. Lisans, yüksek lisans, DUS ve doktora öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin hastalarımıza en üst seviyede klinik hizmeti verebilmesi amacıyla ileri teknoloji cihaz ve malzemeler ile donatılmış 300 adet dental ünit, tüm radyolojik görüntüleme cihazlarını bünyesinde bulunduran radyoloji ünitesi ve mezuniyet sonrası meslek eğitimlerin uygulanması amacıyla kurulan Yaşam Boyu Eğitim Merkezimiz de Fakültemiz bünyesinde hizmet vermektedir.

Her alanda dünya standartlarında eğitim veren, ağız ve diş sağlığı konusunda güncel tedavi yaklaşımlarını uygulayan, yabancı ülkelerden lisansüstü eğitim için oldukça yoğun talep alan Fakültemiz; uzun ve başarılı bir geçmişi olan Üniversitesinden güç alarak, hızla, geleceğin çağdaş fakülte düzeyine erişmiştir ve bu alanda ülkemizde öncü fakülteler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli bilimsel toplantılara, kültür, sanat, spor etkinliklerine özel önem vermekte; ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği de yapmaktadır.

Fakültemizde 2017-2018 eğitim döneminde yapılan yeni düzenleme ile 3. sınıftan itibaren kliniğe geçiş yapan öğrenciler, klinik pratik tecrübenin çok önem taşıdığı Diş Hekimliği mesleğinde daha fazla klinik uygulama yapma imkânına kavuşmuşlardır. Ayrıca uygulanan staj sistemi yeniden düzenlenerek Multidisipliner Klinik Uygulama sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem ile mezun olan öğrencilerimiz, hastalarımızın tüm gerekli tedavilerini baştan sona kadar kendileri tamamlayarak gerçek diş hekimi nosyonuna ve tecrübesine sahip olarak mezun olma şansına erişmişlerdir. Bu amaçla Fakültemizin kliniklerinde gerekli tüm teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış ve öğrencilerimize konforlu bir çalışma ortamı sağlanmıştır.

Öğrencisi olarak girdiğim, kariyer hayatımın her evresini geçirdiğim ve mezunu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Dekan olarak görev yapmanın onur ve gururunu taşırken aynı zamanda bana nasip olan görev ve sorumluluk bilincini de taşımaktayım. Bana tevdi edilen bu şerefli ve önemli görevi, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde tüm akademik ve idari kadrodaki mesai arkadaşlarımla birlikte en iyi şekilde yürüteceğiz.

"Büyük düşler kuranlar düşlerini gerçekleştirmez, aşarlar" sözünü ilke edinerek çalışmaktayız. Çalışmalarımızda bizimle aynı amaçlarla ilerleyen tüm akademik ve idari kadrodaki çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Yasemin ÖZKAN


Bu sayfa Diş Hekimliği Fakültesi tarafından en son 22.01.2021 19:34:31 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM