Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Dekanın Mesajı

       Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi köklü geçmişi, alanında uzman ve deneyimli öğretim üyeleri ile geleceğin diş hekimlerini çağımızın en son modern teknolojisini kullanarak yetiştirmeyi kendisine ilke edinmiştir.

       Fakültemizin yürüttüğü eğitim, öğretim ve araştırma etkinliklerinde; evrensel ve etik değerlere uyan, teknolojinin getirdiği tüm bilgiyi kullanan ve yeni bilgiler üreterek bunları yayan, araştıran ve gerektiğinde sorgulayan ve çözüm üreten düşünce yapısı oluşturulmasına ağırlık verilmektedir. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı arzulayan, rekabetçi şartların ve bilginin yenilenme hızının çok yüksek olduğu koşullarda kendisini yaşam boyu eğitime hazırlamış ve yabancı dile hakim olarak üst düzey sağlık hizmetleri  sunacak seviyede olmaktadır.

       Uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atmış olan Fakültemiz, yenilikleri yakından takip etmeyi ve verdiği kaliteli eğitim ile öğrencilerini insan haklarına ve etik değerlere saygılı çağdaş birer birey olarak yetiştirmeyi  de amaç edinmiştir.

       Almış oldukları yüksek puanlarla Fakültemizde eğitim almaya hak kazanmış öğrencilerimiz, kıymetli hocalarımız ve asistanlarımız ile birlikte, ben ve ekibim fakültemizi daha ileri düzeylere ulaştırmayı amaçlamaktayız. Fakültemizden mezun olan öğrenciler, tüm yeniliklere hakim, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına başlayacaklardır. Fakültemiz güçlü kadrosu ile yeni binasında daha ileri hedefleri kovalayacaktır.

       Bu çalışmalarımızda bizimle aynı amaçlarla ilerleyen tüm akademik ve idari kadrodaki çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Prof. Dr. Yasemin Özkan

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Bu sayfa Diş Hekimliği Fakültesi tarafından en son 05.02.2018 22:08:46 tarihinde güncellenmiştir.