Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı

Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı, diş sert dokularını ilgilendiren, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların ya da mevcut estetik Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı 1şikayetlerin teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştiren uzmanlık dalıdır.

Tedavi sürecinde hastanın şikayetinin giderilmesi yanında, ayrıca hastaya kaybedilmiş fonksiyon ve estetiğin yeniden kazandırılması da bu uzmanlık dalının ana hedeflerindendir.

Diş hastalıkları ve tedavisi kapsamında, operatif veya restoratif diş hekimliği, çürük bilimi, koruyucu diş hekimliği ve estetik ya da kozmetik diş hekimliği alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

Klinikte; erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif tedavi yaklaşımları, kompozit ve amalgam restorasyonlar inley ve onley restorasyonlar, dentin pinli restorasyonlar, döküm ve fiber post/kor uygulamaları, vital ve devital diş beyazlatma, kompozit ve seramik ön bölge laminat veneer uygulamaları ve tek üye seramik kron restorasyonlar yapılmaktadır.

Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı’nda bilimsel gelişmeler doğrultusunda yeni materyaller, yeni cihazlar ve yeni tedavi yöntemleri kullanılarak, her zaman güncel ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak hedeflenmektedir.

Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı 2Kliniğe başvuran hastalar, tedavi için sıra almaktadırlar. Sırası gelen hasta, telefon ile hasta dosyasında kayıtlı olan numaradan aranmakta ve kendisine randevu verilmektedir.

Bu sayfa Diş Hekimliği Fakültesi tarafından en son 17.05.2013 11:11:25 tarihinde güncellenmiştir.